Bawełna BIO organiczna

Bawełna BIO organiczna jest naturalną rośliną pozyskiwaną z ekologicznych upraw z nasion organicznej bawełny, do której nie stosuję się substancji szkodliwych do uprawy oraz ochrony roślin. Nie stosuję się sztucznych nawozów oraz pestycydów które są stosowane do uprawy bawełny konwencjonalnej. Do uprawy bawełny organicznej wykorzystywane są tylko naturalne i nieszkodliwe dla środowiska ekologiczne metody, które podlegają biodegradacji, ponadto na etapie rolnictwa stosuje się nawozy organiczne oraz naturalne a szkodniki zwalczane są biologicznymi metodami. Uprawa bawełny organicznej nie uszkadza gleby, ma mniejszy wpływ na powietrze i zużywa 71% mniej wody i 62% mniej energii, bawełna organiczna wytwarza około 46% mniej CO2 w porównaniu z bawełną konwencjonalną. Cały proces jest ściśle kontrolowany i certyfikowany zgodnie z metodami ekologicznymi wg. standardu GOTS które spełniają szereg norm od przygotowania pola bawełny do etapu końcowego.

Jeśli chodzi o komfort w użytkowaniu to ubrania z BIO organicznej bawełny są lekkie, miękkie i przyjemne w dotyku. Nie trzeba przejmować się żadnym gryzieniem ani swędzeniem. Ważną zaletą bawełny organicznej jest hipoalergiczność nie uczula, nie podrażnia skóry i jest przyjazna dla alergików. Wiadomo również, że różne Alergie skórne odnoszą się bezpośrednio do chemikaliów stosowanych w nie ekologicznej uprawie bawełny. Wiele osób z problemami skórnymi widzi swoją poprawę po przejściu na bawełnę organiczną. W zależności od grubości materiału, tkanina będzie ogrzewać lub chłodzić. Ceni się ją za przepuszczanie powietrza, co zmniejsza ryzyko nadmiernego pocenia się i pozwala skórze swobodnie oddychać. W okresie jesienno-zimowym zapewnia ona odpowiednia izolacje cieplną a z kolei wiosną i latem można oczekiwać optymalnej cyrkulacji powietrza i higroskopijności.
Bawełnę organiczną wyróżnia się za jakość materiału ,dzięki temu że nie zostały osłabione substancjami chemicznymi włókna bawełny w czasie rolnictwa jest ona silniejsza i wytrzymalsza. Trwałość bawełny organicznej jest bardzo mocna i wynika ona z braku środków chemicznych ale również z gęstych metod tkania. Dzięki temu ubrania nie rozciągają się nawet po długim użytkowaniu. Bawełna BIO organiczna jest niezwykle trwała i  posiada wysoką wytrzymałość na rozciąganie i rozrywanie, nie ulega ona deformacji nawet po wielokrotnym użytku.

Bawełna BIO organiczna najlepiej sprawdza się w użytkowaniu codziennym. Wygodne dresy i getry, luźne T-shirty lub klasyczne sukienki dają możliwość czuć się komfortowo i dobrze.

Napisz komentarz

X
Góra