Nowe trendy mody

Nowe trendy mody czyli Slow Fashion to przemyślane zmiany, które powoli zachodzą w podejmowaniu naszych modowych decyzji. Ekologiczne i zdrowe podejście do zakupów modowych to nie chwilowy trend lecz konieczność w dzisiejszych czasach. Slow Fashion charakteryzują ponadczasowe i minimalistyczne kroje z długowieczną odzieżą z najwyższej jakości materiałów. Jest to przeciwieństwo Fast Fashion, która kojarzy się przede wszystkim z odzieżą wykonaną z syntetycznych lub sztucznych materiałów, z zaleganiem ich w magazynach oraz  z nieuczciwym handlem. Slow Fashion nie jest sezonowy ani związany z najnowszymi trendami, to są podstawowe, klasyczne ubrania, które powinny mieć swoje miejsce w każdej kapsułowej garderobie. Basicowy T-shirt, legginsy czy klasyczna sukienka to podstawowe elementy, które można włożyć na każdą okazję.

Co sprawia, że ubranie jest SLOW FASHION ? 

Wysokiej jakości materiał, dodatki i etykiety posiadające swoje DNA, która również obejmuje metodę produkcji z poszanowaniem naszego środowiska naturalnego. 

Jak rozpoznać ubranie SLOW FASHION ?

 Jeśli szukasz ubrania wysokiej jakości, zwróć uwagę na  materiał, dodatki oraz na wszywki odzieżowe, na wszywkach musi znajdować się skład materiału. Na przykład jeśli ubranie posiada tanie i plastikowe zamki lub guziki, to jest to wyraźny sygnał, że producent idzie na skróty. Jeśli ubranie wykonane jest z materiału syntetycznego takiego jak np. poliester, poliamid, akryl lub nylon to oznacza, że ubranie mimo wysokiej ceny nie jest z wysokiej jakości materiału również  jest to sygnał, że takie ubranie nie jest wykonane z poszanowaniem naszego środowiska. Jeśli szukasz ubrania Slow Fashion, w miarę możliwości wybieraj naturalne i czyste materiały. 

Jednym z największych wyzwań podczas tworzenia zrównoważonej garderoby Slow Fashion jest unikanie zakupów pod wpływem impulsu. Lepiej kupić mniej ubrań ale za to lepszej jakości. 
 

Napisz komentarz

X
Góra